Farba do ścian wewnętrznych - Ranking 2020

Pozycja Zdjęcie Ranking farb do ścian wewnętrznych Producent Cena
1Magnat CERAMIC 2.5L - ceramiczna farba do wnętrz - C29 Szary pirytMagnat CERAMIC 2.5L - ceramiczna farba do wnętrz - C29 Szary pirytMagnatAktualna Cena
2Magnat Creative Kitchen&Bathroom lodowy opal 2,5 LMagnat Creative Kitchen&Bathroom lodowy opal 2,5 LMagnatAktualna Cena
3Beckers Emulsja Designer Colour light grey 5l 09740Beckers Emulsja Designer Colour light grey 5l 09740BeckersAktualna Cena
4Dulux Acryl Matt Biała 10lDulux Acryl Matt Biała 10lDuluxAktualna Cena
5Dulux Kolory świata Pustynny Szlak 5LDulux Kolory świata Pustynny Szlak 5LDuluxAktualna Cena

Poniżej 3 najlepsze produkty w kategorii Farba do ścian wewnętrznych. Sprawdź gdzie je kupisz najtaniej.

  • Tikkurila FARBA LATEKSOWA DO ścian I sufitów SUPER WHITE 10L TIKC0789100 kosztuje od 94.98 do 96.90 i jest dostępny w 2 sklepach internetowych.
  • Kabe Farba akrylowa Perfekta 5L Kolor: K10030 kosztuje od 47.71 do 47.71 i jest dostępny w 1 sklepach internetowych.
  • Magnat CERAMIC 2,5L - ceramiczna farba do wnętrz - C45 Biała kosztuje od 74.90 do 84.99 i jest dostępny w 3 sklepach internetowych.
TOP 3 z kategorii: Farba do ścian wewnętrznych
Ranking farb do ścian wewnętrznychRanking farb do ścian wewnętrznychRanking farb do ścian wewnętrznych
1ProducentTikkurilaKabeMagnat
2ModelBECKERS FARBA LATEKSOWA DO ŚCIAN I SUFITÓW SUPER WHITE 10L TIKC0789100Farba akrylowa Perfekta 5L Kolor: K10030CERAMIC 2,5L - ceramiczna farba do wnętrz - C45 Biała
3RodzajFarbaFarba ceramiczna
4Pojemność10L5L2,5L
Aktualna CenaAktualna CenaAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Wybieramy farby do ścian

Zmiana kolorystyki ścian jest najlepszym sposobem na odnowienie każdego wnętrza. Jeśli ktoś nie wie, w jaki sposób dobrze pomalować ścianę, nie musi tego robić osobiście. Najlepiej wtedy skorzystać z pomocy fachowców. Jednak wybór kolorystyki i rodzaj farby, który wpływa na cenę wyrobu, leży zdecydowanie po stronie inwestora.

Oto kilka praktycznych aspektów wybierania farb do ścian. I krótki poradnik systematyzujący najważniejsze informacje w tej sprawie.

1. Ważna kwestia − wybór technologii
Przede wszystkim należy się zastanowić jaki rodzaj farby jest nam potrzebny. Mogą to być farby akrylowe do ścian lub farby lateksowe.
Różnica pomiędzy oboma gatunkami farb jest niezauważalna gołym okiem i znajduje się ukryta w składzie. Dokładnie w proporcjach użytych komponentów. Medium spajającym farbę są żywice poliakrylowe. W zależności od zawartości tego surowca produkuje się oba rodzaje farb. Efektem jest pomalowana ściana w przepięknej kolorystyce i o właściwościach glazury. Woda nie jest w stanie sforsować powierzchni zastygłej farby lateksowej lub akrylowej.

2. Rodzaje pomieszczeń
Nie każda farba spełnia założenia wszystkich pomieszczeń w obrębie domu. Niektóre farby nadają się wyłącznie do pomieszczeń suchych. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na opakowaniu w uwagach o stosowaniu. Farby uniwersalne można stosować w pomieszczeniach ogólnych. Natomiast farby do ścian zmywalne najlepiej zastosować w pomieszczeniach, gdzie w atmosferze znajdują się duże ilości wody. Łatwo się domyślić, że chodzi o pralnie, łaźnie i kryte pływalnie.

3. Faktura malowanej powierzchni
Nawierzchnia pomalowanej ściany może być połyskliwa lub satynowa.
− farby dające nawierzchnię błyszczącą intensyfikują bodźce wzrokowe, a farby dzięki połyskowi mają bardziej nasycone kolory. Dlatego też stosuje się je w pomieszczeniach o mniejszym natężeniu światła dziennego.
− farby matowe kryją defekty wykończenia ścian. Mogą zamaskować niewielkie nierówności w nawierzchni gładzi gipsowej. Mitem jest oczywiście twierdzenie o mniejszej wytrzymałości satynowych powłok.

Ranking farb do ścian wewnętrznych - Opinie

  1. Mirek says:

    Ostatnio malowałem ściany w 2 pokojach i dla mnie najlepsza farba do ścian to zdecydowanie Tikkurila. Nie jest droga, warto wydać te kilka dodatkowych złotówek i mieć super efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *