malowanie płytek na ścianie
malowanie płytek na ścianie

Jak malować płytki? - Ranking 2022

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Wielu z was zastanawia się zapewne, czy wymienić płytki na przykład w łazience albo w kuchni. Oczywiście mowa tu tylko i wyłącznie o płytkach ściennych. Może lepszym rozwiązaniem albo na pewno tańszym byłoby pomalowanie ich specjalną farbą do płytek?

Zastanawiam się czasem nad tym, co jest lepsze. Jeśli chcę szybko i bezboleśnie wyremontować łazienkę, bo przestał mi się podobać kolor kafli na ścianach, to co mam zrobić? Mogę wymienić po prostu kafelki na nowe. Licząc koszty takiego przedsięwzięcia nie widzę na dzień dzisiejszy perspektyw. Cóż więc mi pozostaje? Malowanie płytek oczywiście!!!

Mogę udać się do sklepu po wałek do malowania, pędzel, taśmę maskującą do oklejenia wyposażenia łazienki oraz ewentualnie folię ochronną malarską, by nie sprzątać po tym zbyt długo. Ostatnie, co muszę kupić to farba przeznaczona do malowania płytek. Wodoodporna, lśniąca, bądź matowa, według uznania.

Koszt mojego planu to zaledwie trochę ponad koszt zakupu kartonu płytek. Jeśli się pospieszę to nawet zaoszczędzę sporo na wydatek związany z zatrudnieniem do wymiany kafli majstra.

Zapomniałbym!
Koniecznie potrzeba mi kupić jeszcze silikon na łączenia ścian, podłóg ze ścianą oraz wyposażenia łazienki, które zabezpieczone było albo musi być tymże wodoodpornym materiałem.

Jak zabrać się za czynność remontową, o której piszę? Otóż w omówiony poniżej sposób:

1. Należy przede wszystkim na wszelkich łączeniach się ścian ze ścianami, z podłogą, wanną, zlewem, czy brodzikiem zerwać stary silikon. Wystarczy go wyciąć. Pamiętajcie! Dokładnie!

2. Oczyścić łączenia po silikonie z prochów, paprochów i kurzu. Wymyć płytki z wszelkich zabrudzeń, tłuszczy, itp.

3. Wypić kawę, wodę albo inny napój, a następnie przystąpić do oklejania wyposażenia taśmą i folią ochronną.

4. Spalić fajkę, bądź obejrzeć prognozę pogody w TV. W tym czasie przygotować sobie akcesoria potrzebne do malowania i farbę do malowania płytek.

5. Pomalować kafelki ścienne zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Pamiętać trzeba, aby fugi wraz kaflami zostały pomalowane równomiernie. Można tę czynność powtarzać co najmniej trzykrotnie, by uzyskać korzystny i wymagany efekt. Nie polecam mniejszej ilości razy.

6. Czekać podczas schnięcia każdej warstwy, aż zastanie nas kolejna doba, aby móc cokolwiek na tych ścianach czynić.

7. Po malowaniu zdjąć taśmę malarską, tak, aby nie zniszczyć powłok malarskich. Między warstwami starać się, aby żadne pyły, czy paprochy nie dostały się na powierzchnie malowane.

8. Nałożyć nowy silikon w łączenia ścian ze ścianami, podłogami, wanną oraz prysznicem.
Do tego można nająć fachowca. – TRUDNE!

9. Obejrzeć kilka odcinków ulubionego serialu, poczytać obszerną powieść, bądź kilka gazet albo wyjść z domu i nie wracać przez czas wskazany na użytych materiałach, by dojrzały do swych właściwości.

10. Upajać się pięknem swojej łazienki, czy kuchni po pomalowaniu płytek i wymianie silikonu.

Czyż nie jest to piękna wizja?

Zobaczycie, kiedy skomponujecie sami według własnych upodobań płytki na ścianach.
A teraz życzę pięknego działania z pięknym pomysłem w umyśle!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *